Darbe çöktü, diktatörlük baş verdi: Muhalif medyaya kapatma

Medyascope, Gazeteport, Rotahaber, ABC Gazetesi ve Karşı Gazete’nin internet sitelerine erişim engellendi. Medyascope Yayın Yönetmeni Ruşen Çakır VPN önerisinde bulunurken, ABC Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ karara çok sert tepki gösterdi.

Engellenenen sitelere giren kullanıcılar, “Bu internet sitesi aşağıdaki karara istinaden 5651 sayılı Kanun uyarınca Erişim Sağlayıcıları Birliği tarafından erişime engellenmiştir. İSTANBUL 4. SULH CEZA HAKİMLİĞİ’nin 30–03–2015 tarih ve 2015/1617 sayılı kararı”kararını okudu.

Erişim engeli getirilen bir diğer site olan ABC’nin Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ ise çok sert bir açıklama yaptı. Yanardağ şunları paylaştı:

“AKP’nin eski ortağı cemaat çetesine karşı bugüne kadar en etkili mücadeleyi veren, onların sadece dinci mezhepçi bir yapılanma değil, aynı zamanda bir cinayet şebekesi olduğunu da topluma anlatmaya çalışan AKP’nin 11 yıllık iktidar ortağı olduğu darbecilere karşı tavizsiz bir mücadele sürdüren ve be nedenle cezaevinde bedel ödeyen bizler, ABC Gazetesini kurarak, halkın doğru ve kirlenmemiş bir haber almasını sağlamaya çalıştık.

AKP iktidarı hangi gerekçeye dayandırdığı bilinmez bir şekilde kendi eski ortaklarının darbe girişimini de bahane edere, sol, yurtsever, halkçı ve cumhuriyetçi bir çizgi izleyen ABC Gazetesi’ni hiçbir bildirimde bulunmadan erişime kapattı.

Kaynak: OdaTV

Yorumlayın

Your email address will not be published.