Erdoğan bu görüntüleri unutmuş herhalde: AKP çocuğu Kürşat Ayvatoğlu, pudra şekeri değil kokain çekiyor

AKP-MHP’li cumhurun başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “İkitadr, uyuşturucu baronlarıyla işbirliği yapıyor” sözlerine şu karşılığı verdi:

“Bay Kemal, uyuşturucu arıyorsan aynaya bak. AK Parti çatısı altında uyuşturucuyla iştigal eden insan bulamazsın.”

Erdoğan herhalde daha birkaç ay önce kokain çekerken kaydedilen görüntüleri gündeme bomba gibi düşen AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın danışmanı olduğu söylenen Kürşat Ayvatoğlu’nu unutmuştu.

İşte o görüntü:

Görüntülerin ardından Ayvatoğlu gözaltına alınmıştı. 

Ayvatoğlu, ifadesinde, söz konusu maddenin uyuşturucu olmadığını ileri sürerek, “Bu madde pudra şekeridir” demişti. Ayvatoğlu daha sonra yaptığı açıklamada uyuşturucu kullandığını kabul etmişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma tamamlanarak 7 kişi hakkında iddianame düzenlendi. İddianamede, Kürşat Ayvatoğlu ile araçta yanında bulunan Ufuk Karakahyaoğlu, Melih Duran ile Mehmet Yagız Mıtrip’in, ‘uyuşturucu madde kullanmak’ ve ‘uyuşturucu madde kullanımını özendirme’ suçlarından 5 yıldan 20 yıla, Ayhan Orhun ile Onur Satılmış’ın, ‘uyuşturucu madde kullanmak’ suçundan 10 yıldan az olmamak üzere, Dolunay Oran’ın da, ‘uyuşturucu madde kullanımını özendirme’ suçundan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi. 

Yorumlayın

Your email address will not be published.