“Gerekirse kilo ile değil iki tane domates alırız” diyen AKP Milletvekili’nden “maaşım az” isyanı

AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, “geçinemiyoruz, hayat pahalı” diyen vatandaşlara “Ayda 2 kilo et yiyorsak, yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız” önerisinde bulunarak gündeme gelmişti.

Vatandaşa o önerisi epey dalga konusu olan Demirbağ, şimdi ise aldığı milletvekili maaşının azlığından neredeyse isyanda.

Katıldığı bir TV programında Demirbağ bakın neler söylemiş:

Şu anda utanıyorum ki, danışmanıma ‘Oradan 2-3 bin lira getirin’. Niye? Danışmanlarıma borçlanmışım maaşımı bekliyorum, 15 gün sonra alacağımız. Bayram öncesi maaşı bekliyoruz. Öyle değil, dışarıdan göründüğü gibi değil. İçi giden, vicdanı olan bir insan o milletvekili maaşıyla milletvekilliği yapamaz. Çok zor. Ee şimdi ben İstanbul Belediyesi’nde bürokrattım. Yönetim kurulu üyeliği de alıyordum bi denetim bi yönetim. Valla şu ankinden çok çok iyiydi benim durumum. İki tanede kooperatife girdim ev sahibi oldum ben İstanbul’da. Şimdi? Şimdi mümkün değil, nasıl yapacaksınız? Vicdanı olan bir insan o maaşla milletvekilliği yapamaz.

Halen 40 bin lira civarında olan milletvekili maaşı TBMM’de kabul edilen ek bütçe ile yaklaşık 17 bin lira artışla 56 bin lira olacak.

Yorumlayın

Your email address will not be published.