MİT ile Mossad’dan İstanbul’da İranlı ajan avı

İsrail, Türkiye’de bulunan vatandaşlarının İranlı ajanlar tarafından kaçırılma ve/veya öldürülme olasılığının epey yüksek olduğunu belirterek bir an önce ülkelerine dönmelerini istiyor.

İsrail devleti tarafından vatandaşlarına yönelik İran tarafından gelebilecek tehditlerin tehlike seviyesini en yüksek alarm durumu olan 4. seviyeye yükseltmiş durumda. 

İsrail’e göre, İran ajanları hala Türkiye’de ve onlar yakalanmadan Türkiye’de bulunan İsrail vatandaşlarının geri dönmesine yönelik uyarının kaldırılması düşünülmüyor.

Edindiğimiz bilgilere göre, Mossad’ın verdiği bilgiler doğrultusunda MİT, özellikle İstanbul’da İranlı ajan avı başlattı.

Bu arada Türkiye’nin resmi ve gayriresmi yollardan İran’ı konuya ilişkin olarak sert bir biçimde uyardığı öğrenildi.

İranlı ajanlara yönelik operasyonlar çerçevesinde İstanbul’da ve diğer şehirlerde bazı meskenlere baskınlar düzenlendiği ve gözaltına alınan İranlılar olduğu da gelen haberler arasında.

İsrail medyasında son bir haftadır, İstanbul’da İsrail vatandaşlarını kaçırmak ve/veya öldürmek için İran ajanlarının giriştiği bazı eylemlerin boşa çıkarıldığı yolunda haberler yer alıyor.

Yorumlayın

Your email address will not be published.